Avantajları

Facebook Twitter
Ekonomiktir
Ekonomik
Pellet bölgemizdeki %100 doğal ağaç atığı geri kazanımı ile üretilmektedir hiçbir kimyasal katkı içermez ve dolayısıyla fueloil,doğalgaz,LPG,CNG,kömürün aksine dövize dayalı,dış etkilere açık fiyat politikasından arındırılmış bir enerji kaynağıdır. Klasik kömür kazanlarında verimlilik %70 oranındadır ve kalorifik açıdan kalitesine göre %20 - %50 aralığında kül-cüruf oluşmaktadır,bir kısımı yanamadan siyah duman yani alınan 1 ton kömürün yaklaşık olarak 500-700 kilogramı enerjiye dönüşebilmektedir.Pellet ise 0ağacın içinden nemi alınarak yüksek basınçta sıkıştırıldığıdan kül oranı %1 seviyelerindedir başka bir ifadeyle ; yaktığınız 1 ton pelletten 10 kg civarında kül çıkmaktadır bununla birlikte pellet yakma sistemleri tıpkı yoğuşmalı kombiler gibi üst düzey (%95) verimde çalışmaktadır,bu da minimum yakıt ile maximum verimi almanızı sağlar.
Temiz ve Güvenlidir
Temiz ve Güvenli
Pellet , yalnızca ağaç envalinin talaş hale getirilip,içerisinden nemi alındıktan sonra yüksek basınçla sıkıştırılarak 6mm çapında 10-30 mm uzunluğunda topakçıklar haline getirilmiş kokma, çürüme, tozuma problemi olmayan bir enerjidir. Ürünlerimiz 15 ve 25 kilogramlık poşetlerde paketlenir, taşınması ve depolanmasında taşıyana ya da çevreye hiçbir zararı yoktur. Estetiktir, kömür, odun vs yakıtlar gibi depolandığı yerde çirkin bir görüntü oluşturmaz ve içerisinde fare, kurt, böcek gibi zararlı canlılar barındırmaz. Emisyon değerleri çok düşük , kül ve dumanı yok denebilecek seviyelerde olduğu için kullanıcıya ve çevresine zarar vermeyen, insan sağlığını tehdit etmeyen bir enerji kaynağıdır. Bununla birlikte gelişmiş pellet yakma sistemleri, yarı otomatik ve tam otomatik modellerle kullanıcıya sunulmuştur ve bu da elektrik kesilmesi gibi planlanmayan durumlarda bir kombi gibi kendini kapatan, baca temizliği,ateşleme ve yanma haznesine yakıt alımını, gerektiğinde kül çıkarmayı kendisi yapan sistemlerdir. Güvenlik önlemleri üst seviyededir, geri yanma, tütme, zehirleme gibi problemler söz konusu değildir.
 
                                              ÜRÜNLERİMİZ KESİNLİKLE MDF TOZU İÇERMEZ !
Çevrecidir
Çevreci
Gerçek odun pelleti %100 ağaç talaşından üretilir ve kullanılan hammadde ağaç envalinin palet,ambalaj,kereste,doğrama vs üretildikten sonra geriye kalan talaş ve odunların geri kazanımıyla sağlanır.Pellet üretimi için ağaç kesilmez,ormanlar tahrip edilmez.Ormanlarda kırılan dallar,budamalarda oluşan atıklar değerlenir ve böylelikle hem doğa bu atıklardan arındırılır hem de ülke kaynakları en verimli şekilde kullanılmış olur.Ve bu dönüşüm sürekli iyileşerek devam eder.Fosil yakıtlar gibi hızla tükenen ve çevre kirliliğine sebebiyet veren enerji kaynaklarının aksine pellet kullanımı çevreyi ve ekonomiyi maximum seviyede korur.Maxpel ürünleri bünyesinde çevreye ve insan sağlığına zararlı kimyasal ve yapıştırıcılar barındıran MDF TOZU İÇERMEZ !